خرداد ۹, ۱۴۰۳ ۱:۰۰ بعد از ظهر

[acf field="rotitr"]

امام جمعه تبریز: روز قدس شعله مقاومت را زنده نگه داشت

اشتراگ گذاری خبر

به گزارش پایگاه خبری کبود، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز عید سعید فطر با تبریک این عید به تمام مسلمان های جهان به ویژه مسلمانان کشورهای همسایه ، افزود: روز عید فطر روز بیداری و دریافت جایزه از درگاه الهی است، روزی که انسان مرتکب گناه نشود، عید است.

وی با اشاره به اینکه روز جهانی قدس در تقویم ها جمعه روز گذشته بود که به احتمال اینکه عید فطر باشد هفته قبل برگزار شد، گفت: مساله روز جهانی قدس مساله ای است که نمی توان به راحتی از آن گذشت .

حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: شاید در مرداد سال ۱۳۵۸ که مصادف با ۱۳ ماه رمضان بود وقتی امام خمینی (ره) پیامی خطاب به مسلمانان جهان صادر کردند، کمتر کسی تصور می کرد که این روز بزرگ به یک جریان مستمر جهانی بر علیه رژیم صهیونیستی تبدیل شود.

وی افزود: آن پیام کوتاه که از قلم آسمانی آن مرد الهی صادر شد برکات بسیاری برای اسلام داشت که از جمله آنها می توان به مردمی سازی روز جهانی قدس و راهپیمایی مسلمانان در کشورهای مختلف اشاره کرد.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: مسلمانان در دورترین نقاط دنیا در روز قدس، این یادگار با ارزش امام خمینی را با راهپیمایی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، عظمت اسلام را به جهانیان نشان دادند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در آستانه روز کارگر و روز معلم قرار داریم این روز را به کارگران زحمتکش و معلمان فداکار تبریک گفت.

لازم به ذکر است که حدود ۱۰۰ نفر از دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از هشت کشور لبنان ، سوریه، عراق، ترکیه، گرجستان، یمن، افغانستان و جمهوری آذربایجان در نماز عید فطر حضور داشتند.