تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲:۲۴ قبل از ظهر

[acf field="rotitr"]

سامانه جدید بارشی امشب آذربایجان شرقی را تحت تاثیر قرار می‌دهد

اشتراگ گذاری خبر

 

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در زمان حاضر هوای شمال استان نیمه ابری است، گفت: سامانه بارشی جدیدی امشب استان را تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کبود، محمد امیدفر روز یکشنبه در گفت و گویی افزود: با نفوذ این سامانه، جوی ناپایدار تا شب چهارشنبه پیش بینی می شود و بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف انتظار می رود.

وی با اعلام اینکه در برخی ساعات به ویژه روز سه شنبه فعالیت این سامانه همراه با وزش باد گاهی شدید خواهد بود، گفت: روز دوشنبه دمای هوا به صورت نسبی کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته کمینه دما از تیکمه داش با یک درجه سانتی گراد بالای صفر و بیشینه دما از جلفا با ۱۸ درجه بالای صفر گزارش شده است، افزود: دما هوای تبریز در مزان حاضر ۱۰ درجه بالای صفر است که نسبت به مدت مشابه روز گذشته یک درجه افزایش یافته است.

مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی هم با صدور اطلاعیه ای نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، بارش تگرگ، صاعقه، در مناطق سردسیر و کوهستانی استان کولاک برف، لغزندگی جاده ها، مه گرفتگی، احتمال سقوط بهمن، رخداد تندبادهای لحظه ای، احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه های سبک هشدار داده است.