تیر ۲۴, ۱۴۰۳ ۲:۳۹ قبل از ظهر

[acf field="rotitr"]

عملیات اجرایی اتوبان محور مرند_جلفا با سرعت اجرا می شود

اشتراگ گذاری خبر
 

 

به گزارش پایگاه خبری کبود، ذاکری در جلسه‌ بررسی مشکلات حوزه‌های راه، آب و کشاورزی شهرستان مرند گفت: در دولت سیزدهم طرح چهار بانده کردن محور مرند _ جلفا پیشرفت خوبی داشته و فقط یک قطعه به طول هفت کیلومتر و یک قطعه دیگر به طول سه کیلومتر از این محور باقی مانده است.

وی با بیان اینکه سه کیلومتر باقی مانده از این اتوبان در هفته دولت سال جاری بازگشایی خواهد شد خاطرنشان کرد: در این جلسه طی توافقی که انجام گرفت مقرر شد هزینه‌های زیرسازی هفت کیلومتر باقی مانده از محور مرند _ جلفا توسط سازمان منطقه آزاد ارس و روسازی توسط اداره کل راه و شهرسازی پرداخت شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: به جز سه کیلومتری که در هفته دولت افتتاح خواهد شد، سعی می‌شود سه تا چهار کیلومتر از قطعه هفت کیلومتری این محور نیز در هفته دولت بازگشایی شود.

وی در خصوص برخی مسائل و مشکلات زیرساختی حوزه کشاورزی، آب شرب و راه‌های روستایی شهرستان مرند گفت: خوشبخاته توافقات مهمی بین دستگاه‌های اجرایی و سازمان مدیریت برنامه ریزی استان برای تامین اعتبارات برای حل مشکلات شهرستان انجام گرفت.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات تامین آب شرب شهرستان مرند اظهار کرد: برای اتمام حفاری چاه‌های عمیق شهرستان مرند مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است و امید داریم تا حدودی مشکلات آب شهرستان مرند رفع شود.

عزت الله حبیب زاده همچنین بر لزوم تکمیل عملیات ساخت زیرگذر دهستان دولت آباد تاکید کرد و گفت: مقرر گردید معاونت عمرانی فرمانداری و اداره راهداری شهرستان مرند نواقصات پل زیرگذر دولت آباد را احصا کنند تا دو ماه آینده شاهد بازگشایی این پل باشیم.