تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲:۲۲ قبل از ظهر

[acf field="rotitr"]

لزوم جبران عقب‌ماندگی صنعت برق آذربایجان شرقی

اشتراگ گذاری خبر
 

به گزارش پایگاه خبری کبود، مالک رحمتی در دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که به ارائه برنامه تحولی دستگاه‌های اجرایی جهت تحقق شعار سال در استان اختصاص داشت، افزود: به نظر می‌رسد دچار تنش کمبود برق در بخش تولید هستیم، بنابراین لازم است منابع مالی پروژه‌های برق کاملا تعریف شود و اجرای طرح‌ها سرعت یابد.

وی با بیان اینکه معضل اصلی اقتصاد ما کمبود برق است، گفت: برای رفع مسئله ناترازی برق تبریز نیاز به تاسیس نیروگاه داریم و برای جلوگیری از مازوت سوزی، طرح تکمیلی نیروگاه سیکل ترکیبی تبریز حتما باید اجرایی شود.

وی اضافه کرد: مجوز تاسیس نیروگاه‌های خورشیدی و تجدیدپذیر نیز اخذ شده که کار‌های اجرایی آن باید به جد دنبال و ظرفیت‌های بخش خصوصی در این عرصه به کار گرفته شود.

رحمتی همچنین بر ضرورت حمایت از بخش صنعت برای تامین برق مورد نیاز خود از طریق احداث نیروگاه، تامین پست‌های برق و جابجایی تاسیسات زیرساختی شبکه توزیع برق تاکید کرد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تعریف میزان ۶.۲ همت پروژه برای سال ۱۴۰۳ در بخش راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، چارچوب برنامه‌های این دستگاه را مطلوب ارزیابی و تشریح کرد: مشکل اصلی شبکه حمل و نقل این است

که راننده محور بوده و لازم است با شرکت‌محور کردن شبکه حمل و نقل باری استان، به روزرسانی سامانه حمل و نقل به موقع انجام گیرد.

وی اولین مسئله استان در بخش آبی را تامین آب شرب پایدار در این شهر‌ها و روستا‌ها خواند و ارائه برنامه کمی جهت تامین آب مورد نیاز بخش‌های کشاورزی و صنعت تا پایان سال جاری را نیز ضروری دانست.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: سرعت بخشی به تکمیل طرح انتقال آب ارس به تبریز نیز بسیار مورد تاکید است و از هر گونه نوآوری و ابتکار عملی که این مهم را محقق کند، استقبال می‌کنیم.

در این نشست برنامه‌های تحولی ۱۳ دستگاه اجرایی استان در راستای تحقق شعار سال ارائه شد.