تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲:۲۳ قبل از ظهر

[acf field="rotitr"]

مسافران بهارستان مشخص شدند

اشتراگ گذاری خبر

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی اعلام کرد: در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو علیرضا منادی، علی جعفری‌آذر، رضا صدیقی و علیرضا نوین به عنوان منتخبان مردم راهی بهارستان شدند.

به گزارش پایگاه خبری کبود، تراب محمدی بامداد امروز اظهار کرد: از مجموع ۲۱۱ هزار و ۵۹۱ رای ماخوذه در این حوزه انتخابیه، علیرضا منادی سفیدان با ۸۰ هزار و ۱۴ رای به عنوان نفر اول دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی به بهارستان راه یافت و علی جعفری آذر با ۷۵ هزار و ۳۱۳ رای نفر دوم، رضا صدیقی با ۷۴هزار و ۸۸۴ رای نفر سوم و علی رضا نوین با ۶۶ هزار و ۵۱۳ رای به عنوان نفر چهارم راهی مجلس شدند.

وی افزود: علی آجودان زاده نیز با ۶۱ هزار و ۵۰۲ رای نفر پنجم، جواد عبادی با ۵۵ هزار و ۳۵۲ رای نفر ششم، محمدرضا میرتاج الدینی با ۵۳ هزار و ۴۵۴ رای نفر هفتم و محمدحسین فرهنگی با ۴۵ هزار و ۶۸۶ رای به عنوان نفر هشتم انتخاب شدند.

مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی در حوزه‌های «تبریز، آذرشهر و اسکو»، «میانه» و «شبستر» به دوره دوم کشیده شده و ۱۲ نفر امروز در این مرحله برای تصدی ۶ کرسی رقابت کردند.

در مرحله نخست انتخابات در حوزه انتخابیه تبریز ۲ نفر و میانه یک نفر به طور مستقیم راهی مجلس شدند و هشت نفر از تبریز برای تعیین چهار نماینده، ۲ نفر از میانه برای تعیین یک نماینده و ۲ نفر از شبستر برای تعیین یک نماینده راهی دور دوم شدند که دیروز از ساعت ۸ تا ۲۳ باهم رقابت کردند تا راه یافتگان به مجلس شورای اسلامی مشخص شوند.

وی همچنین افزود: مهدی اسماعیلی از حوزه میانه با کسب بیشترین آرا به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

تراب محمدی گفت: اسماعیلی با کسب ۲۲هزار و ۷۶۱ رای از ۴۵هزار و ۲۴ رای ماخوذه از سید مرتضی حسینی با ۲۲هزار و ۲۶۳ رای پیشی گرفت و راهی بهارستان شد.

 در دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی مریم عبدالهی با کسب اکثریت آرا به مجلس راه یافته بود و در دور دوم دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مهدی اسماعیلی کرسی دوم شهرستان میانه را به دست آورد.

 وی خاطر نشان کرد: محمود طاهری از حوزه انتخابیه شهرستان شبستر با کسب آرای لازم به بهارستان راه یافت.

 تراب محمدی اعلام کرد: طاهری با ۱۹ هزار و ۲۹۵ رای از ۳۴هزار و ۴۸۱ رای ماخوذه توانست به مجلس شورای اسلامی راه یابد.

وی افزود: حسین غیاثی رقیب وی نیز در این دوره ۱۵ هزار و ۱۵۶ رای کسب کرد.

شهرستان شبستر با ۱۳۹هزار و ۲۳۸ نفر جمعیت دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی بوده که در مرحله اول ۲۳ داوطلب به رقابت پرداخته که در دور اول انتخابات محمود طاهری با هفت هزار و ۸۲۶ رأی و حسین غیاثی با ۶ هزار و ۹۹۱ رأی حائز اکثریت آرا شدند و در مرحله دوم انتخابات به رقابت پرداختند.