تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۶:۲۴ بعد از ظهر

[acf field="rotitr"]

40 هزار گردشگر از موزه های شهرداری تبریز دیدن کردند

اشتراگ گذاری خبر

 

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز از بازدید تعداد ۴۰ هزار گردشگر نوروزی از مجموعه موزه های شهرداری تبریز تا روز گذشته خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کبود، امیر نصیربیگی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: موزه شهر تبریز در عمارت تاریخی ساعت و نمایشگاه صنایع دستی این مجموعه در تعطیلات نوروزی میزبان بیش از ۱۸ هزار بازدیدکننده بود و پر رفت و آمدترین مجموعه موزه ای شهرداری محسوب می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در جهت تامین رفاه و رضایت گردشگران نوروزی، اظهار کرد: موزه شهر واقع در عمارت میدان ساعت، خانه موزه استاد شهریار، خانه موزه علی موسیو، موزه فوتبال، موزه مشاغل در یخچال صادقیه و خانه تاریخی نیکدل جزو مجموعه موزه ای تحت مدیریت شهرداری تبریز هستند که همه روزه میزبان بازدیدکنندگان و گردشگران است.

نصیربیگی فعالیت منظم و حضور مستمر اتوبوس‌های گردشگری برای جابجایی و عبور و مرور و راهنمایی مهمانان در ۲ نوبت صبح و عصر را موجب تسهیل حضور گردشگران در مجموعه های موزه ای شهرداری تبریز اعلام کرد.

به گفته وی اتوبوس های گردشگری شهرداری تبریز از ۲۹ اسفند فعالیت خود را شروع کرده اند و انتقال گردشگران به اماکن دیدنی و تاریخی و فضاهای فرهنگی شهر را بر عهده دارند.

نصیربیگی گفت: شهرداری تبریز با در اختیار داشتن موزه های مختلف و اماکن تاریخی، بخشی از جاذبه‌های گردشگری تبریز در حوزه موزه داری را به خود اختصاص داده است.

وی اعلام کر: با توجه به آغاز پویش “نوروز تبریز”، عموم گردشگران نوروزی و شهروندان تبریزی می توانند با تگ کردن عکس های یادگاری به اینستاگرام farhangtbz@ و یا ارسال به نشانی ایتای farhangtbz_admin@ خود از تبریزگردی های نوروز، در پویش همراه با نوروز شرکت کنند.